Bob Marley’in filmiyle birlikte balmumu figürüne ilgi arttı

 Reggae müziğinin benzersiz ritmini tarihe eşsiz bir miras olarak bırakan ünlü şarkıcı Bob Marley’nin hayatını ve müziğini konu alan “One Love” filmi geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Filmin vizyona girmesinin ardından şarkıcının Madame Tussauds İstanbul Müzesi’nde bulunan balmumu figürüne olan ilgi yoğun bir şekilde arttı.

Bob Marley’in filmiyle birlikte balmumu figürüne ilgi arttı

 Reggae müziğinin benzersiz ritmini tarihe eşsiz bir miras olarak bırakan ünlü şarkıcı Bob Marley’nin hayatını ve müziğini konu alan One Love” filmi geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Filmin vizyona girmesinin ardından şarkıcının Madame Tussauds İstanbul Müzesi’nde bulunan balmumu figürüne olan ilgi yoğun bir şekilde arttı.

Reggae müziğin öncülerinden Bob Marley’nin kariyeri, genç yaşlarda The Wailers grubunda müzik yapmasıyla başladı. Şarkıcının solo kariyeri ise 1970'lerin başında hızla yükseldi. "Catch a Fire" ve "Exodus" gibi albümleri, dünya çapında büyük bir başarı elde etti. Marley'nin müziği, sadece eğlence aracı olarak değil, aynı zamanda barış, sevgi ve sosyal adalet mesajlarını yaymak için bir araç olarak da kullanıldı. One Love" ve "Redemption Song" gibi şarkıları, onun evrensel bir barış elçisi olarak tanınmasına yol açtı.

Müzik tarihine eşsiz bir iz bırakan Jamaikalı müzisyenin adını ünlü şarkısından alan One Love” filmi geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Marley'nin yaşamını, müzik kariyerini ve siyasi aktivizmini konu alan filmin vizyona girmesinin ardından, ünlü şarkıcının Madame Tussauds İstanbul’da bulunan balmumu figürüne olan ilgi yoğun bir şekilde arttı.

Bob Marley’nin balmumu figürü, ziyaretçilerin hayranlıkla karşıladığı ve fotoğraflarını çekmek için sıraya girdiği popüler bir nokta haline geldi. Her ayrıntısı özenle tasarlanan figürün saç stili ünlü şarkıcının ikonik ‘Exodus Turu’ndan referans alındı. Mavi İspanyol paça jeani, uzun kollu t-shirtü, kolsuz kazağı ve kemeri ile birebir gerçeğini yansıtan figür görenlerden büyük ilgi toplamaya devam ediyor.

Detaylı bilgi için: https://www.madametussauds.com/istanbul/

  Hibya Haber Ajansı